בדק בית דירה חדשה לפני/אחרי הקנייה

בדיקה לפני מסירת המפתח

בדיקת הנכס לפני הרכישה, כדי לקבל מהקבלן תיקוני ליקויים חשובים לפני כניסה לדירה ולא במהלך שנת בדק.

חוות דעת הנדסית

ביצוע דוח ליקויים הקבילה בבית המשפט, עם כל הליקויים לעבודות לא לפי תקן ועומדן הוצאות תיקונים.

בדק בית דירה יד 2 לפני/אחרי הקנייה

התאמת נכס לתכניות היתר בניה

בדיקת חריגות בנייה.

חוות דעת הנדסית

בדיקת ליקויים בשטח הדירה/הבית וביצוע דו"ח ליקויים מושלם עם אומדן הוצאות עתידיות.

איך אני עושה את זה?

סוף סוף אתם עומדים להכנס לבית החדש שלכם – איזו שמחה

מה עם הליקויים בנכס – בדקתם לפני הרכישה?
אני בוריס ישן ואני מהנדס בניין, עם ניסיון מעל ל – 30 שנה באתרי בניה.
הבדיקה שאערוך בנכס שלכם, תחסוך לכם כסף ועוגמת נפש בעתיד ותאפשר לכם לוודא שהנכס אותו אתם מתכננים לרכוש, נקי מחריגות בנייה וגם נבדוק את הדברים הבאים:
✔בדיקת שטחים ומידות מול הרשויות המקומיות
✔בעיות תכנון
✔ליקויי בניה כגון: רטיבות, איטום, טיח וצבע
✔תקינות חשמל ואינסטלציה
✔מסגרות אלומיניום,דלתות, מטבח, שיש ועוד…
✔חוות הדעת ההנדסית, קבילה בבית המשפט ונסמכת על תקנים ותקנות!
👈אל תהיו חלמאים!!! תשקיעו ב"בדק בית".

🔸בוריס ישן 🔸 מהנדס מומחה🔸 052-2780319🔸

בדק בית לדירה חדשה

אז הנה הגיע לו הרגע שחיכיתם לו. הדירה שלכם כביכול מוכנה ואתם כבר ממש רוצים לקבל את המפתח לדירה, להיכנס, להעביר את החפצים שלכם ולהתחיל לגור בה. ובכן על אף כל השמחה הצרופה שאתם בוודאי חווים זהו הזמן לבצע בדק בית לדירה החדשה ועדיף כמובן לפני קבלת המפתח מהקבלן ולפני שיהיה מאוד מדי.

מדוע חשוב לבצע בדק בית לדירה החדשה שלכם?

רגע לפני שאתם מקבלים את המפתח לדירה ועוברים אליה חשוב לבצע בדק בית. אולי אתם מאלה שסומכים על הקבלן ואנשי המקצוע שבנו את הדירה שלכם, אולי חשבתם שדווקא לכם זה לא יקרה אולם במידה ולא תבצעו בדק בית לדירה החדשה שלכם אתם בהחלט עשויים להיתקל באינספור תקלות פוטנציאליות שעשויות לגרור עלויות שיפוץ של עשרות אלפי שקלים ויותר. צרו מנקודת הנחה שכמעט ואין מבנים או דירות בישראל שאין להם ליקויי בנייה בעת מסירת המפתח. על כן אתם רוצים להיות ערניים לנושא ולשכור חברה מקצועית מטעמכם שתבצע את הבדיקות השונות ותגלה את הליקויים הקיימים כדי לחייב את הקבלן על פי חוק המכר לתקן את הליקויים הללו לפני כניסתכם לדירה. הליקויים יכולים להיות קשורים לתשתיות, לגז, לליקויים בריצוף, בקירות, בתקרה ועוד.

בין הדברים הנדבקים בשירות בדק בית דירה חדשה:

 • בדיקת מערכת האינסטלציה וקווי המים.
 • בדיקת נזילות/רטיבות.
 • בדיקות חשמל ושקעים.
 • בדיקת מיזוג אוויר ו/או הסקה.
 • בדיקת קירות, תקרה, ריצוף ואפילו חומות וגדרות בגינה.
 • בדיקת שטח הגינה והמרפסת.
 • בדיקת דלתות, חלונות.
 • בדיקת כלים סניטריים.

ועוד…

מהי אחראיות הקבלן על פי חוק המכר?

על פי חוק המכר בישראל על הקבלן למכור דירה חדשה ללא תקלות בניה ולפי תקנות החוקה בתחום זה. מתוקף חוק זה ובהתאם לחוזה המכירה בין הקבלן לרוכש במידה וימצאו ליקויים שונים ניתן יהיה לדרוש מהקבלן את תיקון הליקויים המדוברים ולשאת בהוצאות עבורם. כמובן שלכל חומר גלם/מוצר או רכיב מהדירה יהיה על בעל אחראיות בתוקף שונה. לדוגמה: כל מה שקשור לנגרוץ/עץ/מסגרות או אפילו ריצוף ואריחים קרמיים יהיה עם שנתיים אחראיות, מערכות מים, חשמל, תקשורת ותאורה יהיו עם 3 שנים אחראיות וכו'.

מתי נרצה לבצע את הבדיקה?

לאחר שהקבלן מסר לכם מפתח ותחתמו על פרוטוקול מסירת המפתח תיכנס לתוקף למעשה שנת הבדק. השעון יתחיל לרוץ אחורה וזמן האחראיות שלכם ירוץ אחורה אתו. על כן חשוב לבצע בדק בית ולגלות את הליקויים, בוודאי הליקויים החשובים והיקרים יותר, לפני מסירת המפתח וחתימה על הפרוטוקול. במהלך הבדיקה תבוצע גם חוות דעת הנדסית שתגלה את כל הליקויים לעבודות ואת אומדן ההוצאות לתיקונים.

תקלות בבנייה עשויות לקרות לכולם:

תתפלאו לשמוע שרבים מהבתים והבניינים הנבנים בישראל יהיו עם תקלות כאלה ואחרות ורק אלה שבאמת מבצעים את בדק הבית מגלים את התקלות הללו. הקבלנים סומכים על כך שמרבית הדיירים לא יבצעו בדק בית, לא יגלו את הליקויים השונים והם יוכלו ליהנות מהפערים הללו ולזקוף יותר רווח לזכותם. במילים פשוטות: כל קבלן היום מחפש להוזיל עלויות בדרך זו או אחרת, בין אם על ידי שימוש בחומרי גלם מוזלים, בשימוש בעובדים ללא הכשרה מקצועית או ותק וניסיון או על ידי עיגול פינות בעת ליקויים שונים. לעתים הליקויים עשויים להיות אסתטיים, לעתים תפקודיים ולעתים רבות יהיו אלה תקלות בטיחותיות שעשויות אף לסכן חיי אדם במקרה הגרוע או במקרה הטוב לעלות עשרות אלפי שקלים לתיקונם לאחר מכן.

בדק בית – דירה יד שניה

בדק בית

מעבר דירה יכול להיות רגע מרגש אך גם אינטנסיבי, לחוץ ולעתים אפילו גובל בביצוע העסקה בלהט הרגע מה שעשוי להוביל להחלטה לא חכמה וכזו שתגרור בהמשך הפסדים כלכליים רבים נוספים ועוגמת נפש. בדיוק כפי שאתם תבצעו בדיקה לרכב יד שנייה לפני שתשקיעו כמה עשרות אלפי שקלים לרכוש אותו, הרי שלפני רכישת דירה במיליון שקלים ויותר חשוב לבצע בדק בית, בין אם מדובר בדירה חדשה ובוודאי כאשר מדובר בדירה יד שנייה. לפעמים הרצון לסגור את העסקה כיוון שהבית מצא חן בעיניכם, השכנים התגלו כנחמדים ואלו המיקום של הדירה יכול להיות בעל ביקוש גבוה – אולם כאשר תסגרו את העסקה לפני ביצוע בדק הבית אתם עשויים בהחלט לגלות ליקויים שונים ורבים שיהפכו את מעבר הדירה להרבה פחות נעים.

מדוע חשוב לבצע בדק בית לדירה יד שנייה ולפני סגירת העסקה?

 • לאחר שחתמתם על העסקה, במידה ותמצאו ליקויים שונים תוכלו לנסות לתבוע את בעלי הדירה הקודמת אולם המשפט עשוי להימרח על פני שנים רבות ובינתיים תרצו לגור בדירה, לשפץ אותה ולעשות בה שימוש. גם אז לא בטוח שבית המשפט יפסוק לטובתכם. משהו שהיה יכול להימנע אילו הייתם מבצעים בדק בית לפני הכניסה לדירה.
 • השלכות כלכליות – בדק בית עולה בין 1500 ל-3000 שח תלוי בסוג הנכס, גודל הנכס ועוד. סכום שבהחלט כדאי להשקיע בבדיקת הנכס לעומק כדי לחסוך לכם עשרות אלפי שקלים או מאות אלפי שקלים על שיפוץ חוזר של הנכס עבור ליקויים לא מתוכננים. משהו שהייתם יכולים לחסוך אילו הייתם מבקשים מבעל הדירה לתקן בעצמו כחלק מהעסק או לרדת מהעסקה ולחפש דירה אחרת שאינה דורשת השקעה נוספת של סכומים גדולים.
 • עוגמת נפש – תחושה נפשית קשה היא לרכוש דירה יד שנייה בהתלהבות, לבצע את המעבר ואז לגלות ליקויים שונים שאי אפשר לחיות איתם ויעלו לכם הרבה מאוד כסף לתקן אותם.
שירות הנדסי

מה בודקים במסגרת בדק בית של דירה שנייה?

בדיקת הבית תהיה מקיפה ותכלול בדיקה של המבנה עצמו: החל מהגג, התקרה, הרצפה והקירות, דרך חומות, גדרות, חיפויים, מעקות ואפילו את שטח החצר. כמו כן יבדקו כל הדלתות, החלונות, התריסים, הכלים הסניטריים, פתחי המיזוג ועוד. כמובן יבוצעו בדיקות של תשתיות: חשמל, מים, גז ולבסוף גם בדיקות ערך מוסף חשובות כמו בדיקת קרינה, דליפות גז בבניין, זיהום אוויר ועוד.

ההבדל בין בדק בית לדירה חדשה לבדיקה בדירה יד שנייה:

מבחינת הבדיקה עצמה היא מאוד דומה בשני המקרים אולם חשוב להבין את ההבדלים במטרות שבין הבדיקות. כך למעשה בדירה חדשה המטרה היא לגלות ליקויים אותם ניתן לדרוש מהקבלן לתקן לפני מסירת המפתח על פי חוק המכר ואילו בדירה יד שנייה לא ניתן לחייב את בעל הדירה לתקן את הליקויים אלא להשתמש במידע הזה לצורך מיקוח אודות מחיר הדירה הסופי והערך שלה וכמובן בדיקת כדאיות העסקה בכלל.

בין לקוחותינו

צריכים עזרה?
Call Now Button